Ne paslaptis, kad mėgstu prisigalvoti sau kulinarinių užduočių. Tad turbūt nieko keisto išvysti ir šį mano eksperimentą. Iš tiesų, kaip ir veganiško tinginio, veganiškų šaltibarščių recepto idėja pas mane atkeliavo iš Lietuvos veganų grupės facebooke. Pastebėjau vis besikartojantį šaltibarščių klausimą ir po jo sekančias diskusijas, kuris gi augalinės kilmės „kefyras” geriausias.
Nusprendžiau išmėgint pati ir dar ištestuoti ant nieko neįtariančių visavalgių.
Vienas metodas apima per naktį mirkytas ir trintas saulėgrąžas, o kitas – citrinos sultimis sutruktą sojų pieną.
Sojų pieno metodas kiek greitesnis, tad jeigu norite valgyti iškart – vienareikšmiškai atkrenta pirmoji opcija.
Taipogi sutrauktas sojų pienas iš tiesų skoniu labai panašus į kefyrą. Įmaišykite sojų jogurtą, jeigu mėgstate tirščiau ir būtinai užgazuokite Vytautu. Čia jau mano slaptas žingsnelis, kurį taikai ruošdama ir klasikinius šaltibarščius.
Visavalgiai irgi nieko nesuprato, kol nepamatė vietoj kiaušinio plaukiojančio avokado.
TRŪKUMAI. Man asmeniškai apetito nekėlė „nuosėdos”, susidarę sutraukto pieno „trupinukai” ant ingredientų kažkaip neestetiškai atrodė. Visa kita kaip ir puikiai.
Saulėgrąžų kefyrą gaminau pirmą kartą. Išvis augalinio pieno namusoe nesu gaminusi – vis dar mano to do liste.
Principas paprastas – gerai nuplauni, užmerki ir sutrini. Trinti reikia ilgai ir nobodžiai. Tada sugalvojau, kad galiu gi pilti vandenį, kuriame mirko saulėgrąžos – reikalai pavažiavo žymiai greičiau. Tai vat. Bet trintuvo reikia didesnio, nes man teko ta nuostabia veikla užsiimti du kartus.
Tirštumą vėlgi pasidarykite kaip patinka. Man patiko skonis ir konsistencija. Labiau nei pirmosios versijos. Bet čia pirmoji pagrinde praleimėjo dėl mano maisto estetiko principų.
Rūgštelės duos citrinos sultys arba marinuoti burokėliai.
TRŪKUMAI. Šiame kefyre kalorijų bus nekukliai.
O ragautojai pasirinko sojų pieno šaltibarščius. Mama net pasiprašai jai jų įdėt namo – norėjau paeksperimentuoti su mano broliu.
Kiaušinį keičia avokadas. Man laaabai netgi patiko šis variantas. Taipogi kiaušinį puikiai pakeisite Tofu sojos varške.
Taipogi facebooko grupėje radau, jog reikia įdėti juodos himalajų druskos – ji suteikia kiaušinio skonio. Aš naudojau savo parūkytus druskos „flakesus”.
Dėl kitų ingredientų kaip ir neturiu daug ką pridėti. Burokėliai kaip burokėliai – galit naudoti žalius, virtus, marinuotus. Tiesa, šaltekam visada naudoju Augos, man jie patys pačiausi. Visada – tai koks vienas kartas į du metus kai juos gaminu. :)))
Agurkus, sakė, galėjau nepatingėti ir supjaustyti jusotelėm. Mamos..
Taipogi šaltibarščius būna gardina ridikėliais. Tad kol jų dar yra lentynose – nepamirštame įpjaustyti.
NA UŽTENKA PLIURPALŲ : PRADEDAM! [
Mums prireiks
Konservuoti burokėliai
Agurkėliai smulkinti
Avokadas pjaustytas riekelėm
Smulkinti žalumynai (krapai ir svogūnų laiškai)
Jeigu mėgstate skysčiau - Vytautas arba Borjomi pagal skonį (tada druskos nereikia)
Kefyrui | 1 metodas
išeiga - 1l
Sojos pienas | 1l nesaldinto
Citrinos sultys | 1-2citrinų
Jeigu norisi tirščiau - nesaldinto sojų jogurto
Kefyrui | 2 metodas
išeiga ± 800ml
Lukštentos saulėgrąžos | stiklinė
Vanduo | apie 500ml
Citrinos sulčių | pagal skonį
Viskas labai paprasta
Kefyras 1 metodu
Išspaudžiate citrinos sultis į pieną, išmaišote ir laukiate apie 5 min, kol sutrauks. Jeigu norisi tirščiau - įmaišykite natūralau sojų jogurto. Bei įpilkite šiek tiek gazuoto mineralinio vandens.
Kefyras 2 metodu
Saulėgrąžas praplauname. Užilame vandeniu. Paliekame per naktį šaldytuve. Nupilame likusį skystį atskirai. Pradedame trinti sėklas. Po truputį pilame vandenį. Triname, kol masė tampa vientisa. Tirštumą reguliuojam vandeniu bei mineraliniu vandeniu. Galima išspausti citrinos sulčių pagal skonį.
Visus kitus ingredientus supjaustome kaip patinka, sudedame į dubenį, užilame veganišku kefyru, pagardiname druska ir pipirais, jeigu norisi, ir mėgaujamės.
Jeigu šiek tiek palaikysite šaldytume - bus skaniau.
Pastabos
Man kefyras skaniausias su keptom saldžiosiom bulvėm, bet galite išsivirti ar išsikepti paprastas. Arba čiupkit saują topinambų!