Superlatės. Kas tai?
Iš tiesų, keista, jog Lietuvos kavinių vis dar neužplūdo Latte gėrimai iš supermaisto.
Šie milžiniško populiarumo užsienyje sulaukę kofeino (ir ne tik) pakaitalai jau keleri metai džiugina tiek veganus, tiek sveiko gyvenimo būdo šalininkus. Na ir tiesiog smalsuolius. Tai smagus ir skanus būdas įtraukti sveikatai naudingus produktus į savo valgiaraštį.
Jau minėjau, jog senokai atsisakėm alkoholio, mečiau rūkyti, o dabar ir eksperimentuoju su kava. Na gerai. Nežinau, kas turėtų atsitikti, kad atsisakyčiau savo rytinio kavos ritualo (jau spėjusio patapti pietiniu).
Bet, mes vis tiek keliaujam ilgo ir sveiko gyvenimo link. O šie gėrimai taps neatsiejama jo dalis.
Štai kelios latės, kurias artimiausiu metu planuoju ir pati išmėginti:
- Žalioji Matcha Latte
- Auksinė Ciberžolės Latte
- Juodoji Latte su Anglimi
- Detoksikuojanti Kiaulpienės Šaknies Latte
- Na ir, žinoma, Rožinė Burokėlių Latte
Rožinė, Red Velvet arba tiesiog Burokėlių Latte
Kas tai?
Nuo jos nusprendžiau ir pradėti savo pažintį su superlatėmis. Spalva, žinoma, buvo didžiausias motyvas startuoti nuo Burokėlių Latte. Bet iš tiesų, mes dažnai nuvertiname tai, kas puikiausiai auga Lietuvos klimate net neįtardami, kokia sveikatai naudinga ši daržovė yra.
Tai kodėl verta burokėliais papildyti savo gėrimų racioną?
Burokėliai nepakeičiami, kai esame išsekę ir reikia atgauti jėgas. Dėl savo ypatingos sudėties šios daržovės stiprina organizmą, imunitetą, gerina virškinimą ir netgi spartina medžiagų apykaitą.
Taigi dėl ypatingų šios daržovės maistinių savybių, Rožinė Latte gali pakeisti tikrąją kavą.
Apie recepto ingredientus
Pagrindą sudaro burokėlių milteliai. Žinoma, galima naudoti ir šviežiai spaustų burokėlių sultis, bet mano nuomone, prireiks žymiai daugiau pastangų ir laiko vienam puodeliui latės paruošti. Todėl renkuosi liofilizuotus burokėlių miltelius.
Liofilizacija yra džiovinimas šalčiu (angl. freeze drying). Skonis prilygsta šviežiems vaisiams, daržovėms ar prieskoniams. Produktai netenka skysčių, dėl to tampa traškūs, bet išlaiko savo spalvą, formą ir maistines savybes.
Iš 100 g šviežių uogų, vaisių ar daržovių gaunasi apie 10 g liofilizuotų.
Vadinasi, viename 1 arbatiniame šaukštelyje miltelių slepiasi 1 burokėlis.
Įsivaizduojate?
O štai kas slepiasi burokėlyje : geležis, vitaminas C, mineralinis magnis (reguliuoja kraujo spaudimą, padeda kontroliuoti cukraus kiekį organizme), betainas (padeda šalinti toksinus), antioksidantai (padeda stiprinti imunitetą), turi daug skaidulų, gerinančių virškinimą.
Prieš metus rašiau apie pirmąją pažintį su liofilizuotais prieskoniais eksperimentuodama moliūgo ir menkės recepte. Be liofilizuotų prieskoninių žolelių per metus dar daug ko priragavome, bet burokėlių milteliai nustelbė viską! Buvau apie juos skaičiusi, tik Lietuvoje susidurti neteko.
Bet visai netikėtai atradau Supergarden elektroninėje parduotuvėje. Užsisakyti galima čia.
Burokėlių miltelius jau barsčiau ant salotų, brusketų, savaitgalio kiaušinienės. Slapta įmaišiau į Nikos varškėtukus ir … Pasidariau Red Velvet Latte!
Pabaigai mano šeimos ragautojų komentarai:
Nika. “Kas čia, kas čia, mama, kas čia?” – bet išgėrė visą puodelį
Mama. “Nesuprantu, čia barščiai, čia kava? Saldūs barščiai su pienu?”
Andrius. “Geras skonis. Čia burokai? Padaryk dar.”
Aš. Pritariau Andriui. Dėl to šis gėrimas nepalieka mano raciono jau kelios savaitės.
p.s. Nuotraukos ne apgavikės. Vienur ji ryškesnė, nes jau išmaišyta ir nebėr putų.
Burokėlių milteliai | 1a.š.(naudojau Supergarden) Migdolų pieną keiskite kitokiu mėgiamu augalinių pienų.
Cinamonas nuostabiai dera šiame gėrime, bet man labiau patinka su maltom anyžiaus sėklom, nes na... aš anyžiaus mergaitė. Taip pat tiks ir maltas imbieras, truputis tarkuotos apelsino žievelės.
Aš šildau pieną su kavos aparate esančiu pieno plaktuvu, todėl Latte gaunasi su putų plutele. Galima nusipirkti ir rankinį mini plaktuvą pieno putai daryti.Mums prireiks
Migdolų pienas | 200ml
Naudojamas saldiklis | 1a.š. arba pagal skonį
Cinamonas | žiupsnis Viskas labai paprasta
Pastabos