Be galo paprastai ir greitai paruošiamas KETO tortas \ cheesecake’as \ . Išmėgintas jau 10-tį kartų. Be galo giriamas ir rekomenduojamas, tad galėčiau drąsiai teigti – vienas skaniausių ir paprasčiausių KETO TORTŲ!
Pažadu, kartą išmėginę gaminsite jį vėl ir vėl, nes tiesiog taip skanu ir paprasta!
Pati stebiuos, jog jis keto, be gliuteno, low carb, be lektinų ir tt. O svarbiausia – žiauriai skanus! Ne tik kad visavalgiam suėjo, bet ir vaikai, kurie šiaip jau iš tolo užuodžia „fake’us”, sulapnojo šį torčiuką ir lėkštes išlaižė. Tiesa, vaikam labai daug nerekomenduočiau skanauti maisto su saldikliais, visgi tai nėra natūralūs produktai ir jie dar spės patys pasidaryti gyvenime miltybos pasirinkimus.
Tačiau gera žinia – šis receptas pavyks naudojant paprastą, o ne keto želę! Taipogi želę galima keisti želatina – ką aš pastaruoju metu itin pamėgau.
O jeigu jums patinka tokio tipo kepiniai, labai kviečiu taip pat išmėginti ir šiuos nekeptus mini keksiukus su želatina.
Kiti keto/ be lektinų/ be gliuteno draugiški kepiniai, kuriuos rekomenduoju (ne tik aš) išmėginti:
– LABAI ŠOKOLADINIS LEO GIMTADIENIO TORTAS SU MASKARPONE
– TRUPININIS CHEESECAKE (keto grupėse facebooke is karunuojamas kaip vienas geriausių keto desertų ever)
– Skanumo klasikų klasika KETO KURŠĖNŲ VYNIOTINIS
– VEGANIŠKAS KETO TORTAS SU MAKADAMIJOMIS IR ŠOKOLADU
Bet sugrįškim prie šio recepto.
O BROLYTI KOKS ŠIS KETO TORTAS
G E R A S !
O kadangi šiemet Kūčių vakaras buvo itin ramus, nereikėjo iki paryčių pakuoti dovanų, turėjau sočiai laiko užfiksuoti visą gamybos eigą.
Tad viskas atrodo taip:
Op – pasirodo apmelavau su pavadinimu! :))) Biški kepimo čia bus. Pirmasis ir itin reikšmingas žingsnis – apkepti migdolų miltus, kol jie įgaus auksinį atspalvį. Tai be galo svarbu paduko skoniui, kitaip turėsite gana prėską rezultatą (rašau iš patirties).
Visus padui skirtus ingredietnus: apkepintus, atvėsintus miltus, kambario temperatūros sviestą ir maltą ksilitolį išmaišiau ir priplojau prie sviestiniu popieriumi išklotos torto formos atsegamais kraštais.
Pradžioje masė gali atrodyti „posausė”, bet neišsigąsk ir drąsiai darbuokis pirštais, kad visi ingredientai susimaišytų.
Mikro patarimas – nesumalk viso ksilitolio iki galo arba įberk papildomai žiubsnį nemalto – tai suteiks padukui papildomos tekstūros ir traškesio valgant. Taip pat papildomos tekstūros suteiks jeigu dalį riešutų miltų pakeisi smulkiai kapotais riešutais.
O kol padukas vėso šaldytuve, pasiruošiau želę arba želatiną, skirtą sustingdyti torčiuką.
Aš naudojau Skanovės Keto želę, bet tikiu puikiai pavyks su paprasta. Be to, kaip minėjau anksčiau – galima išsisukti vien su želatina ir sirupu nuo tirpintų uogų.
Želę pasiruoši paprastai: pakelio turinį ištirpinau 250ml karšto vandens.
Želatiną ruošiau taip: skystį nuo atitirpintų uogų užkaičiau (jeigu reiks, pripilk vandens, kad pasiektumei 250ml), jame ištirpinau 8g smulkintos želatinos, pasaldinki pagal nuotaiką, aš dėjau 3vš ksilitolio.
Aš naudoju smulkiai maltą Oetker, kurios nereikia ppaildomai brinkinti šaltame vandenyje. LaMaistas portale yra neblogas straipsnis apie želatiną.
Įdarui aš naudoju kokybišką Maskarponę. Ne tą lenkišką, o normalią itališką. Patikėkite – skirtumas yra.
Taip pat tikiu puikiai pavyks su gerai pertrinta varške ar Philadelphia tipo tepamu sūriu.
Visgi maskaronės tekstūra – puri, lengva, primena musą: be galo maloniai ištirpsta burnoje.
Želei kiek pravėsus, ją sumaišau su kremu. Pradžioj maišysis sudėtingai, bet vis sukant šaukštą ratu tekstūra netrukus taps vientisa (blenderiu viskas vyksta greičiau ir paprasčiau). Galutiniame rezultate spalva gavos vos gaiviai vos rasva – tokia natūrali ir valgoma – skani (labai bijojau, kad neatrodytų kaip koks sintetinis red velvetas).
Torto viduje – gaivi staigmena. Įdarui aš naudoju šaldytas braškes. Taip, galima naudoti šviežias. Taip, braškes galima keisti kitokiomis šaldytomis uogomis: avietėmis, vyšniomis, serbentais ir tt. Džemas irgi sueis.
Ir taip, į vidų galima išvis nieko nedėti. Bet labai rekomenduoju braškes.
Uogas siūlyčiau atsitirpinti iš anksto. Aš, tarkim, dedu į šaldytuvą (taip netgi tvariau, nes temperatūra nuo atitirpinamo maisto jame atvėsta, tad šaldytuvas natūraliai naudoja mažiau energijos🌿).
Braškes galima tiesiog sublenderiuoti su norimu kiekiu saldumo ar dėti „cielas” (jeigu mažesnės). Visgi aš jas truputį pakaitinau prikaistuvyje traiškydama mentele, taip uogos įgavo tirštesnę uogienės faktūrą. Svarbu labai stipriai nesutrinti tų braškių, kad jaustųsi kąsniukai.
Na ir viską gražiai užpilam likusiu kremu. Jis gana reiktai stingsta, todėl rekomenduoju papuošti iš karto – dekoras prilips ir puikiai laikysis. Arba dėk nepuoštą vėsti ir puoški, kai viskas sustings.
Man patinka minimalistiniai dekorų bardakėliai, šįkart pasirinkau čiobrelį, nes jis tobulai dera su braškėmis, ir tarkuoto laimo žievelę, nes ji labai sexy. Be to laimo išspausim ir į mūsų kremą.
Štai dar trumpas video, kaip gaminamas šis KETO TORTAS:
Mums prireiks
Padukui:
Migdolų miltai | 100g
Riešutai, smulkiai kapoti | 50g (galima keisti migdolų miltais)
Maltas ksilitolis | 40g (galima naudoti bet kokį saldumą, tame tarpe ir cukrų)
Sviestas | 40g (kambario temp)
Kreminiam įdarui:
Maskarponės kremas | 500g
Laimas | tarkuota žievelė ir sultys
Braškių skonio žele (naudojau Skanovės KETO) 1 pakelis + 250ml virinto vandens
arba
Želatina 8g + 250ml skysčio nuo atitirpusių braškių + saldumas pagal skonį (naudojau 3vš ksilitolio)
Pertepimui:
Braškės | 400g šaldytų (300g atitirpintų)
Ksilitolis | 1vš (arba pagal nuotaiką)
Dekorui:
Tarkuotos laimo žievelės, čiobrelių
Viskas labai paprasta
Iš anksto atitirpinau uogas.
Nupyliau skystį (jeigu naudosi želatiną, skystį atsidėk), sumaišiau su ksilitoliu ir keletą minučių pakaitinau prikaistuvyje ant vidutinės kaitros traiškydama uogas mentele, kol masė įgavo tirštesnę uogienės faktūrą. Atidėjau į šoną atvėsti. Uogas galima tiesiog sutrinti nekaitintas ar, jeigu mažesnės, naudoti atitirpintas pilnas.
Sausoje keptuvėje apkepiau riešutų miltus ir smulkintus riešutus. Nuėmiau nuo kaitlentės ir palikau atvėsti.
Kol riešutai vėsta užkaičiau vandenį želei. Supyliau pakelio turinį į dubenėlį, išmaišiau ir atidėjau vėsti.
Jeigu gaminsi su želatina, užkaisk skystį nuo uogų, jame ištirpink saldiklį ir želatiną.
Visus paduko ingredientus sumaišiau tarpusavy (patogiausia naudojant rankas) ir subėriau į sviestiniu popieriumi išklotos kepimo formos atsisegančiais kraštais (naudojau 20cm skersmens). Labai gerai prispaudžiau, išlyginau ir dėjau į šaldytuvą vėsti.
Maskarponę išsukau, supyliau dar šiltą želę (gerai išmaišyk, kad neliktų želatinos gumuliukų), laimo sultis ir tarkuotą žievelę, gerai išmaišiau (blenderis pagreitina procesą).
Pusę kremo supyliau ant atvėsusio pado.
Tolygiai paskirsčiau uogas.
Užklojau likusiu kremu, išlyginau. Kelis kartus lengvai vos vos pakelk ir numesk formą su pyragu ant stalviršio (taip iš pyrago išeis oro burbuliukai).
Dekoravau ir dėjau į šaldytuvą nakčiai (arba bent 4 valandom).
Skanauki šaltą, taip padukas bus kietas ir traškus.
4 komentarai
Sveiki,Labai nuostabūs receptukai. Naujiems žadu pasigaminti.Gerų ir kūribingų metų.🤗🤗🤗
Ačiū, Vida! Tikiuosi pavyks nustebinti artimiausius ;) Jaukaus ir gardaus sutikimo!
Ačiū tobula
Džiaugiuosi :)