Tikėjausi madingo žalio atspalvio, o Wasabi tik prigesino ryškią geltoną naminio majonezo spalvą.
Užtat skonyje išraiškingumo tikrai netrūko.
Tai naminio majonezo receptas pagardintas aitriu azietišku atspalviu.
Galite pagal šį receptą gaminti tradicinį majonezą. Bet kadangi skaitote mano blogą, tradicinio sprendimo neieškote. Tad siūlau dar kelis įdomesnius majonezo derinius:
– su orkaitėje keptom česnako skiltelėm
– su laimo (žaliosios citrinos) sultimis
– su Tabasco
– su trintais ančiuviais (atsargiai, lengva “persūdyti”)
– su smulkintu pelėsiniu sūriu ir šlakeliu citrinos sulčių
– su medumi ir grūdėtomis garstyčiomis
– su krienais ir parmezano sūriu
O dabar idėjos priešistorė:
Paskutinį kartą naudojau majonezą gamindama užkeptas midijas „Dynamite”(dideles geldeles kepame orkaitėję uždėję po šaukštelį tokio mišinio: majonezas, tarkuotas sūris, čili paprika arba pasta, laimo sultys). Po to kažkaip natūraliai jis iškrito iš mūsų raciono ir apie šį produktą prisiminėm tik klausant Alfo diskusijos per Žinių radiją apie majonezą.
Majonezo X atstovė teigė, kad Lietuvoje tai labai populiarus produktas, vartojamas bent kelis kartus per savaitę ir vos keletas procentų valgytojų nevartoja šio produkto.
Ir tai dažniausiai pagyvenę žmonės.
Bet man atrodo, kad jūsų paskaičiavimai pagyvenę. Kuo toliau, tuo lietuviai labiau rūpinasi, kas keliauja į jų pirkinių krepšelį.
Rimtai, mes tarkim kiaušinius valgome su krienais. Kaip tik vakar Andrius parnešė iš turgaus indelį naminių ir palepino mane virtų kiaušinių vakariene. :))
Taip ir subrendo idėja pagaminti naminį majonezą su krienais.
Tiesa, Japoniškais – Wasabi.
Išeiga: ±200g Aliejų teks pilti plona srovele, tad siūlau pasirūpinti indu su snapeliu. Taip pat reikia įrankio plakimui (šakutė ar šluotelė), bet aš naudojau elektrinį plaktuvą. Kritinis momentas: ingridientai turi būti kambario temperatūros. Sumaišykite trynius, druską ir actą. Įjungiam elektrinį plakiklį ant mažiausio greičio ir nuolatos plakam. Po truputį, plona srovele pilame aliejų. Nuolatos maišydami. Masė tirštės, tirštės ir jau po keletos minučių konsistencija taps panaši į majonezą. Plakame ir pilame aliejų, kol jo neliks. Labai lėtai ir kantriai. Ko tikėtis pabaigoje? Spalva – sodriai geltona, o konsistencija tirštesnė už pirktinį majonezą. Skonis kitoks nei mes įpratę. Galiausiai Wasabi miltelius sumaišykite su trupučiu vandens (turi būti tyrelės konsistencija) arba tiesiog išspauskite Wasabi krienų ir gerai išmaišykite. Siūlau pirma pasigaminti su mažiau krienų, o jeigu norėsis aštriau – įdėti dar. Miltelius taip pat galima berti gamybos pradžioje, su actu ir tryniais, bet taip negalima reguliuoti aitrumo. Skonį papildys truputį citrinos sulčių. Idėja pusryčiams: Sauja mėgstamų salotų, avokadas, virti kiaušiniai ir šaukštelis naminio Wasabi majonezo. Papuošiam sezamo sėklomis.Mums prireiks
Viskas labai paprasta
2 komentarai
Vietoj plakiklio naudokit blenderi ir visus produktus sumaišykite iš karto nereikės tiek žaisti, o rezultatas nustebins
Ačiū, būtinai išmėginsiu :)