Šiaip retai pasiilgstu kažkokio ingrediento iš savo senosios mitybos, bet avinžirniai buvo mano labai mėgiami. Itin pasiilgau savo falafelių su gaiviu jogurtiniu padažu.. ir įvairių troškinių, sriubų su avinžirniais. Labiausiai patiko jų tekstūra – maloniai kremiška, bet traški. Visai kitokia nei pupelių.
Žinoma, ir humusą labai mėgau. Tai kai man pavyko (visai netyčiom) atkurti humusą su migdolais – oooo brolyti namai čepsėjo!:))
Pasirodo gerokai išmirkę migdolai (drįsčiau teigti net permirkę) tekstūra primena tuos pačius avinžirnius.
O buvo taip, kad norėjau pasigamint migdolų pieno. Kaip man dažnai pastaruoju metu nutinka: pradedu darbą ir atidedu darbą. Tai čia taip pat: užmerkiau riešutus, perkėliau į šaldytuvą ir vis pavėpsodavau. Vis kitai dienai atidėdama tą didį pieno gaminimą😅🙈 Tai kai jau pajutau rūgštelesnį kvapelį sklindantį iš dubens, nebuvo kur dėtis. Vandenį aišku pakeičiau, bet mano nuostabai – sutrynus migdolus jie virto koše, net tyrele sakyčiau..nelabai ir nugręši.. Išmest irgi širdį skauda, tad šakar makar ir gavos.. humusas.
Jums taip ilgai laikyti nerekomenduoju, užteks ir vienos-dviejų parų. Tikrai nebūtina pasiekti tyrelės tekstūros (nebent labai norisi), nes jis be galo skanus ir su šiek tiek traškesne tekstūra.
Tai vat tiek apie šiandienos receptą. Tiesa, gairės tokios „iš akies” tad nepyki.
Beje, labai skanu su traškiomis kaliaropių ar morkų lazdelėmis :)
O mano galvoje lai spragsi mintys apie migdolinius falafelius…
Mums prireiks
Migdolai | apie stiklinę
Tahini sezamų pasta | apie 2 vš
Alyvuogių arba sezamų aliejus (jeigu Tahinis sausas)
Česnakai | kelios skiltelės
Laimo arba citrinos sultys
Druska, pipirai
Pateikimui: skrudinti sezamai, smulkinti žalumynai, kokybiškas mėgiamas aliejus
Ingredientų proporcijomis drąsiai laviruok, čia tikrai skonio reikalas :)
Viskas labai paprasta
Migdolus nuplaunu su soda. Jeigu naudosi su luobelėm: užpilk verdančiu vandeniu ir palaikyk pusvalanduką, luobelės atšoks ir lengvai nusiims.
Nuvalytus migdolus užpilu vandeniu taip, kad apsemtų ir palieku brinkti. Geriausia parą arba dvi. Kad pagreitinti procesą galima valandėlę juos pavirti.
Riešutam suminkštėjus sutrinu iki vientisos masės.
Išspaudžiu česnaką, dedu tahini, citrinos sulčių, druskos pipirų, išmaišau.
Paragauk ir skonį atitaikyk pagal save.
Vandeniu pasikoreguok klampumą.
Pateikiu apibėrusi skrudintais sezamais, kalendrom ir apšlasčiusi alyvuogių aliejumi
Pastabos
Jeigu nori turėt naminio migdolų pieno: nusunk sutrintus riešutus ir suvartok jį prie kavos, pusryčiams ar pan. Vietoj pieno tiesiog dapilk vandens. Gali