Matcha – tai ritualinis gėrimas, kuriuo Japonijoje vaišinami garbūs svečiai.
Sodrios, ryškiai žalios spalvos ir intensyvaus skonio tiršta arbata gaminama sutrintus arbatlapių miltelius išplakus su šiltu vandeniu. Matcha milteliams gaminti naudojami tik jauniausi ir šviežiausi arbatlapiai, užauginti šešėlyje nuo saulės spindulių paslėptuose soduose. Akmeninių girnų pagalba jie sutrinami į smulkius miltelius.
Zen budistų vienuoliai tiki, jog Matcha arbata praskaidrina mintis, subalansuoja procesus, vykstančius mūsų kūne ir sieloje.
Matcha milteliai naudojami ne tik arbatai ruošti, bet ir desertams, ledams, kepiniams gaminti. Karčiai gaivus skonis puikiai balansuoja saldžiuose receptuose. O spalva.. Sodri, ryški ir jokių dažinklių.
Nesitikėjau, kad šis Tiramisu eksperimentas bus toks maloniai gaivus.
Kai gaminau pirmąjį kartą, bijojau perlaikyti pirštelius arbatoje, kad nesutižtų. Bet rekomenduočiau taip nedaryti – mirktelkit tuos damų pirštelius į Matcha arbatą kaip reikalas, be to, galite dar pašlakstyti šiek tiek ant viršaus.
Kas yra Matcha?
Tai yra sumalti žaliosios arbatos lapeliai – matcha milteliai gaminami iš itin aukštos kokybės japoniškos arbatos, vadinamos tencha. Matcha skonis turi stiprią žolinę natą – gerdami šią arbatą suvartojame pilną, sultingą arbatos lapą (be kotelio), tad tuo pačiu gauname ir maksimalų arbatoje esantį antioksidantų, kofeino ir vitaminų kiekį.
Arbatlapiai keletą savaičių prieš renkant derlių uždengiami, taip paslepiant juos nuo saulės spindulių. Paslėpti nuo saulės, jie sukaupia daug chlorofilo, todėl gauname tokios ryškiai, sodriai žalios spalvos gėrimą, kaip jokia kita žalioji arbata. Taip pat šešėlyje augusiuose lapeliuose lieka daug amino rūgščių, kurios suteikia gėrimui pikantiško sodrumo ir saldumo.
Ruošiant šią arbatą, specialia bambukine šluotele arbatos milteliai plakami ne karštesniame nei 80°C vandenyje, kol tolygiai pasiskirsto, o arbatos paviršiuje susidaro tiršta puta (panašiai, kaip espresso crema). Gerdami taip paruoštą arbatą, išgeriame ne tik ištrauką, bet ir „suvalgome“ pačius arbatlapius – todėl gauname daugiau arbatos lapeliuose esančių antioksidantų, daugiau amino rūgščių, daugiau kofeino – daugiau visko.
Šaltinis: Skonis ir Kvapas.
Matcha milteliai – prabangus malonumas, todėl konditerijai rekomenduočiau naudoti kulinarinę Matcha. Be to jie kiek intensyvesnio kvapo, nes dažniausiai gaminami iš antro skynimo viso lapelio su koteliu.
Mums prireiks
Matcha milteliai | 2 a.š. (papildomai keli šaukšteliai apibarstymui)
Vandens | 200ml (100C)
Maskarponės sūris | 500g
Sirupas* | 80ml (agavų, kokosų, medaus ar cukraus)
Grietinėlė | 200ml
Damų piršteliai | 22vnt
Viskas labai paprasta
Paruošiame matcha arbatą ir leidžiame visiškai atvėsti.
Maskarponės kremą sumaišome su agavų sirupu (taip pat galite naudoti cukrų ar kitokį saldiklį).
Išplakame atskirai grietinėlę ir atsargiai sukrečiame į maskarponės masę. Išmaišome švelniai.
Merkiam pirštelius į matcha arbatą, sudedame pirmą sluoksnį ant dugno.
Tepame pusę maskarponės masės.
Sudedame antrąją pirštelių eilę.
Tepame likusią maskarponę, išlyginam paviršių.
Dedam į šaldytuvą bent keliom valandom. O geriau per naktį.
Apiberiam paviršių matcha milteliais.
Pastabos
* Agavų sirupą keiskite cukrumi ar kitokiu mėgstamu saldikliu, saldumą reguliuokite pagal skonį.
Tiramisu – nuostabus ir paprastas desertas. Jis nepriklausomas nuo jokios formos, todėl drąsiai stiklinėje pasidovanokite saldžią akimirką sau arba nudžiuginkite visgurmanų komandą :)