Vaikystėj būdavo tokie dieviško skanumo lenkiški saldainiai. Slyva, padengta šokoladu.
Padabinta iš tolo švytinčiu violetiniu popierėliu. Laukiamiausia lauktuvė.
Savaitgalį spontaniškai naktį sugalvoti saldainiukai tikrai nebuvo planuotas įrašas. Bet po 4 partijos, nuolatinių Andriaus spragsėjimų panosėj, jog jie T O B U L I, o galiausiai šiandien mamos palyginimo su vaikystės Slywka, nu negaliu nepasidalinti šiuo „didžiu” receptu.
🍬Reikės:
Džiovintų abrikosų
Šokolado
Druskos
Viskas labai paprasta:
Prieš skanaujant tik sulauki, kol šokoladas sustings🙈
Svarbiausia:
Rinkis išties gerą skanų šokoladą, bent 70% kakavos (aš naudoju 80%). Jį tirpinki virš karšto vandens ir nuolat maišyki.
Rinkis natūraliai džiovibtus, necukruotus abrikosus (aš perku Riešutai Jums arba Rimi).
Dažniausiai naudoju kristalinę druską, ji pasiskirsto retai ir labai smagiai „kickina”.
📷 Kad jau gavosi mikro receptas, pasidalinu šokolado fotografijos atradimai patarimai
💪Dirbame greitai. Ypač jeigu naudosi dirbtinį šviesos šaltinį – lempą, nuo kurios sklinda šilumą. Todėl prieš pradėdama apgalvok:
Kompozicija?
Kokią nuotaiką nori sukurti?
Kokių propsų tau gali prireikti (ingredientai, daikteliai, fonai). Pasidėk gretai.
Kokius objektyvus naudosi? Atšvaitai, lempos ir kiti rakandai.
Paieškok gražių pavyzdžių pintereste.
Jeigu turi noro, paeksperimentuok šokoladą pakeitęs kažkuom kitu. pvz tuščia pakuote, degtuku dėžute, kamšteliais nuo mineralinio, džiovintais vaisiais.
Taip pat pasiruošk šlapių servetėlių ar kuom galėsi pavalyti išsimozojusius paviršius, pirštus.
🙌 Iš to iškart seka sekantis patarimas: stenkis neliesti šokolado pirštais. Tam naudoju pincetą, medinius iešmelius ar pan. Kai dirbi daugiau, galima įsigyti medvilnines pirštinaites (aš saviškes pirkau deppo, kažkur tarp statybų skyriaus) arba naudoti paprasčiausias gumines, kurių tikrai nesudėtinga atrasti kiekvieno namuose po tokių covidinių metų.
Geriausia, kai įnagiai būna šaltesni nei kambario temperatūra. Viską gali susidėti ant šaltkrepšiam skirto šaldymo brikreto.
🖤Viskas priklauso nuo kompozicijos ir idėjos, bet kontrastas – geras pasirinkimas fotografuojant tamsų objektą. Nenoriu įžeisti, bet reik būt biški prakutusia dirbant su šviesa, kompozicija ir norint turėti vau efektą juodo juodame. Visgi šokoladas yra labai sexy produktas, tad tamsi, paslaptinga aplinka tai galėtų dar labiau pabrėžti. O ilgėliau pasižaidus kontrastą nesunku sukurti ir panašių atspalvių aplinkoje su šešėliais.
Geriausia šviesa – šoninė. Ji produktui suteikia tūrį, kontūrus, įneša šešėlių.
〰️Tekstūra. Šokoladas skaniausiai atrodo fotografuojant iš arčiau ir atskleidžiant tekstūrą. Ką nori parodyti? Blizgantį, tobulai nulietą paviršių? O gal kaip tik pabrėžti rankų darbą, gaminio „craftiškumą”? Ar įdaro skanumą?
🍫Dėl temperatūrų skirtumo ar bala žino dar ko šokoladas būna ima ir nueina baltais ruožais. Skoniui įtakos tai neturi, bet vaizdas ne fotogeniškas. Tokiais atvejais tenka pažaisti su rakursais ir, jeigu nėr kitos opcijos, į pagalbą pasikviečiu aliejų.
Po atspindžiais jis paslepia ruožus ir suteikia to patirpusio „skanumo”.
🥞 Kodėl, aš naudoju aliejų, o ne vandenį arba glicerolį?
• VANDUO greitai nudžiūna ir reik pastoviai burškinėti. Be to, jei planuoji maistą valgyti, tai kaskart reik nepamiršt atšviežint buteliuką.
• GLICEROLIS nuostabiai tiks, jei neplanuoji produkto vartoti po fotosesijos (galima nusipirkti vaistonėje)
• ALIEJUS maisto skoniui didelės įtakos neturės, nenudžiūna, teptuku patogu uždėti ant norimų vietų.
Tiesa, noriu paminėti, jog mes nesiekiame riebaus fastfood’o įvaizdžio, tad į aliejų nereikia mirkyti produkto, o patepti tik tam tikras vieteles.
Taip pat geras sprendimas turėti buteliuką su vandeniu ir aliejumi ar gliceroliu drauge (4:1). Bet čia ne detalytėm, o jau didesniem produktam nupurkšti (citrusai, salotos ir pan). Dviejų kombinacija labai patogiai pasiskirsto, išgausi ilgiau išliekantį efektą, kuris neatrodys labai riebiai.
Apie tai, ką pravartu dar turėti „fotografo lagaminėlyje” kviečiu pasiskaityti šiame įraše.
🧊Aišku, šioje situacijoje pagrindinis patarimas: nedėkite šokoladinių savo modelių į šaldytuvą. Tokius vizualinius pokyčius įtakoja temperatūros kaita. Šokoladą laikykite vėsiai, bet ne šaltai.