Šiandien noriu pakalbėti apie tai, kiek marketingo specialistas turi mokėti ir kokios jo funkcijos. Aktualu ne tik su prekės ženklais dirbantiem, bet savo verslą vystantiem.
Marketingistus skirstau į dvi grupes : aktyvūs ir pasyvūs. Nu ir marketingo direktoriai.
Šis didis titulas visad man buvo mistika.
Aktyvūs – tai itin įsitraukę į procesus, o pasyvūs-tai daugiau žinantys, kokio rezultato nori ir puikiai mokantys deleguoti darbus, kad jis būtų pasiektas. Širdyje norėčiau būti pasyviuoju. Ir pripažinsiu – mano nuomone – pasyvieji yra jau aukšteliu laipčiau (juk visi keliai veda link direktoriaus).
Bet turiu pripažinti, esu prie tų pakilusių iš aktyviųjų pelenų. Besiblaškanti per vidurį. T.y. ganėtinai ilgą gyvenimo etapą buvau aktyvioji – dalyvavau fotosesijose, lankiau įvairiausius kursus ir mokymus, kaip viską pasidaryti pačiam, organizuodavau renginius, maketuodavau ir pan.
Dabar šiuos dalykus darau retai, bet įsitraukiu. Ypač į fotosesijas. Na nes kaip kitaip (et nebūt man direktorium).
Mokaus atleisti vadžias. Kodėl?
Kartais paties daromas rezultatas tikrai nebus tolygus profesionalo atliktam darbui. Ir ne kartais.
LAIKAS VS PINIGAI
Darydamas pats tikrai sutaupai – PATIKRINTA ASMENINE PATIRTIMI. Bet kokia tavo laiko kaina? O streso?
Tai mano pasirinkimas norint „sutaupyti” ir gauti optimaliausią rezultatą – freelanceriai. Taip, kartais jų patirties stoka pakiša koją, o taip pat ir neatsakingumas (kai kuriais atvejais). Bet turite suvoktį tokį faktą: visi mokami pinigai (apart mokesčius) keliauja tiesiai tam žmogui (jūs nemokate už agentūros patalpų nuomą ar pan.). Tad iš mano patirties – šie žmonės kiek labiau motyvuoti ir entuziastingi, be to, kupini šviežių idėjų.
Kur ieškoti? Žinoma, pradedu per pažįstamus: susisiekiu su kitais margetinge dirbančiais kolegomis, būna užklausiu ir įmonių, kurių darbai man patinka, su kuom dirba. Kartais (negražu taip daryti) paderinu su vienos ar kitos agentūros darbuotojais, kad po darbo padirbėtų. Bet taip esu darius gal vieną ar du kartus. Ir tik su fotografais pavyko ;)) Tikrai!
Jeigu nieks nieko nepasiūlo, parašau į specialias facebook grupes „marketingas” ir „freelancerių darbo pasiūlymai„. Tada būkit pasiruošę atakai. Net paprašius nerašinėti asmeninių žinučių, o darbų pavyzdžius siųsti nurodytų email, užspamina messengerį. Žodžiu, pasiūla ten yra.
Nepatikima, sakote? O kiek dar laiko tam skirti reikia…
Na taip, bus visko. Ir man buvo – dingsta, iki galo nedadaro, nesupranta ir nenori suprasti specifikos.. Bet kai jau atrasite savo perliuką, tai ir džiaugsitės ne vienerius metus.
Kitas variantas – instagramas. Čia jau talentų klodai. Ir dar niekad nebuvo taip paprasta su jais susisiekti. Patogiausia ieškoti per hashtagus, pvz: #maistofotografija , #socialusmarketingas ir pan.
Taip pat galime ieškoti per linkedin, google ar specializuotus puslapius, tarkim šis arba šis. Bet man šie metodai neprilipo. Eij, gi kas tinka man, nebūtinai tinka jums ir atvirkščiai
TAI KODĖL VISAD REKOMENDUOJU ŽINOTI DAUGIAU NEI
TERMINAS MEDIA TINKLELIS AR BANERIO CLICKAI?
Linkėjimai iš Sucré! Tai Biržų duonai priklausančios boutique tipo kavinukės-kepyklėlės. Tiksliau kepinių namai.
O čia aš. Gaila mano modelio karjera baigiasi ties kartkartėm papozavimu savo prekės ženklams. O gal ir negaila
Iš tiesų, kiekvienam marketingistui: marketingo direktoriui (-svarbu pačiai juokinga), vadybininkui, projektų vadovui rekomenduoju bent kartą gyvenime sudalyvauti kūrybiniame procese. Ė tik neįžvelki priekaišto – dirigento darbas irgi ne iš lengvųjų! Tiesiog diriguoti paprasčiau suvokiant, kaip gimsta dalykai, kokia procesų piramidė, kad ir už to vieno facebook postuko (kurį, pripažinkim, dažnai taip noris papostint asap. Beje, nukrypstant nuo temos – fb įrašai – ką renkatė: kokybiškas įrašas ar įrašas tinkamu momentu? ).
Vienu žodiu, viską žinoti reikia todėl, kad deleguodamas užduotis tu supranti darbo krūvį, kitaip įvertini laiką, gali konstruktyviai vykdyti derybas dėl kainos, išpildymo ir pan.
Tu duodi aiškesnes užduotis ir žinai, ko reikalauti.
O tada vieną dieną supranti, jog mosuoji nebe dirigento, o burtų lazdele
Nu ir jeigu jau atsitinka ASAP situacija – gali imti pats ir padaryti. Kaip tau tokia jausmas?
O štai kas iš mano žinių bagažo visada pravečia:
– SEO MOKYMAI | naudoju savo svetainėje ir keldama info į visas svetaines darbe. Super paprasta, labai naudinga ir nieko nekainuoja – tik kelios papildomos minutės. Tik užknisa – kai pradedi, nebegali sustoti :))
– FOTOGRAFIJA, FOTO REDAGAVIMAS | na čia jau klausimų nekyla, kam reikia. Mokėti fotografuoti yra naudinga ne tik savo nuolat kintančio asortimento atžvilgiu, bet ir renginiams, vidiniams reikalams, tiems „asap” postams. O taip pat suvokdamas šviesą visada gali pabūti video operatoriaus asistentu ir gauti gerą video pigiau ;)
iš mano instastories gyvenimo
– VIEŠAS KALBĖJIMAS | pastaruoju metu tenka pabūti telike ar paskaityti pranešimą, o ir šiaip rišliai garsiai galbėti vertėjo išmokti.
– PRANEŠIMŲ SPAUDAI IR STRAIPSNIŲ RAŠYMAS | esu lankius kelis mokymus, bet labiausiai patiko gauti visą info iš praktikės, iškart galima kibti į darbus. Apsimoka, kai nenori mokėti už visiškai basic pranešimus, tokius kaip šis, o čia jau parodžiau savo skillsus. O po to perėjau ant freelancerės, bet vis tiek gerai žinoti kaip kas kada.
– ILIUSTRATORIUS | tai dažniausiai dizainerių naudojama programa. Aš visad susirenku atvirus failus ir kai reikia mini korekcijos, pvz. pasikeitė ingrediento pavadinimas, pasidarau pati. Kainos ir laiko prasme – win win. O šiaip ir su reklamos agentūrom/dizaineriais lengviau susikalbėti.
– PANTONE PALETĖ | čia ne mokymai, bet turėti labai verta – tada visi kalba ta pačia spalvų kalba.
– VIEŠŲJŲ RYŠIŲ MOKYMAI | na kaip čia pasakius. Šiaip aš daug praktikos gavau iš darboviečių, bet buvo keli neblogi patarimai, kuriuos prisitaikyti galima.
– MEDITACIJA | nors nepraktikuoju aktyviai dabar, bet tikiu jog tas mėnuo mokymų mano galvoj kažką sustatė į vietas
– RAŠYMAS IR SKAITYMAS | vėlgi ne kursai, bet nuolat stengiuos praktikuoti bent rašymą. Man patinka gražūs tekstai ir mėgstu juos paleisti į gyvenimą.
– SAVO SVETAINĖS SUKŪRIMAS IR ADMINISTRAVIMAS | padėjo suvokti, kas išvis yra wordpressas, žymiai paprasčiau su IT atrast bendrą kalbą, labai naudinga kuriant darbe naują svetainę bei ją administruojant
– GOOGLE ADWORDS | to do liste, bet šikna jaučiu bus labai įdomu ir naudinga
– SOCIALAUS MARKETINGO MOKYMAI | na čia ir fb ir ig esu buvusi. Kažką žinai iš praktikos, kažko išmoksti, bet tobulėti visad gerai, ypač šiame dinamiškame socialiame pasaulyje.
Ar įdomu kur ką lankiau ir kokie įspūdžiai? Drąsiai klauski! Pasidalinsiu :)
Beje, paskutiniausias patarimas: jeigu nežinai – KLAUSK.
Tik prieš kokius pusantrų metų man pasidarė nebegėda klausti. Nebegėda nežinoti. Po velnių, iš kur man žinoti, kaip veikia buhalterinė apskaita? Ar kodėl turiu mokėti už kirtimo formą? Kas ta kirtimo forma? Tai vat, dirbti marketinge vienoje įmonėje nėra tas pats kas dirbti marketinge kitoje. Ir nereikia atėjus į darbą apsimest visažiniais, geriau viską sužinoti, kuo anksčiau ir greičiau imtis marketingo magijos.
the end.
5 komentarai
Puikus įrašas, ačiū!
Dėl SEO – gal pasidalinti galite kur mokėtės? Taip pat ir dėl google ads’ų – kur planuojate? :)
Ačiū
SEO buvo kelių dienų mokymai Firsty, tik prieš kelis metus ten dėstė vaikinukas, dabar matau mergina veda, tai dėl turinio kokybės negaliu nieko garantuoti. O dėl Adwords dar blaškaus tarp dviejų. Digital academy ir Firsty. Pirmųjų kaina šiek tiek kanda, tai planas toks: basic eiti į firsty spalį, o upper level, jei labai jau užsidegsiu, į digital academy ;)
Labas, Natalija,
Rekomenduočiau pasidamokėti nekokamais Google sertifikavimo mokymais, ten labai aiškios pamokos ir nemokamai galima laikyti testą bei gauti sertifikatą.
Dėl SEO, Matau, kad tavo svetainėje nėra įdiegtas SSL sertifiktas, tai čia yra trumpas gidas, kaip tai padaryti nemokamai – https://soapbox.wistia.com/videos/AlWH2oKHGA
2014 m. Google nurodė, kad SSL sertifikatas yra reitingavimo signalas – https://webmasters.googleblog.com/2014/08/https-as-ranking-signal.html
Sėkmės su darbais ir naujais užmojais!
Ačiū, Ramūnai! Ačiū už rekomendacijas
SLL situacija taisom asap
tik tie 2014 kiek kelia dvejonių..
Atėjau patikrinti, ar pasisekė įdiegti sertifikatą ;)
Ar pasisekė?
Seni Google įstatymai yra gan geri.