Nors jau Kalėdos kaip ir praėjo, manau vis tiek naudinga užfiksuoti, ką smagaus ir tvaresnio sugalvojau nuveikti šiemet. Galbūt tai įkvėps jus kitiem metam, o be to – idėjos puikiai adaptuojamos ne tik Kalėdoms.
Tad internete užvirus aršiai diskusijai, kokia eglutė tvariau – gyva ar plastikinė, kurią galėsi naudoti ilgus dešimtmečius, šiemet nusprendžiau pasimerkti šakeles. O Vilniuje negaliu atsidžiaugti praėjusių metų sprendimu – terasoje pasisodinome pušeles, kurios vasarą mus saugo nuo smalsių kaimynų akių, o žiema tampa puikia Kalėdine „eglute”. Tiksliau visomis trimis :))
O į savo krautuves ir kepinių namus medelyne nupirkome mini pušytes, kurios peržiemojusios suleis savo šaknis į Biržų žemę. Čia apie tai pasakoju plačiau.
Taip pat pamaniau, kad dirbant marketinge turiu begales dėžučių pavyzdžių, o taip pat nuolat gauname siuntinius, ypač šventiniu laikotarpiu. Visos dėžutės, juostelės, drožlės gi puikiai tinka panaudoti pakartotinai. Tai šiemet viską surinkau, nušlaviau kolegų kabinetus ir pasidlainau su visais kepykloje :)
NEKVEPIA KALĖDOM?
Taip pat šiemet sugalvojau šaunią idėją, kaip užkvėpinti namus citrusų žievelėmis. Kai tik valgome mandarinus, apelsinus ar pan, jas palieku sudžiūti. Ir jeigu namuose norisi jaukumo, į prikaistuvį su vandeniu sudedu žieveles, kurias papildau (pagal nuotaika) cinamono lazdelėm, eglišakiais, gvazdikėliais, žvaigždiniu anyžiumi, pipiriukais, kardamonu ir pan.
Toks mišinukas kaitinamas skleidžia ypatingą aromatą, o taip pat, nukoštas toks antpilas nuostabiai tiks pirtyje!
Štai video kas ir kaip :)
PIRKINIŲ MAIŠAI VIETOJ
PAKAVIMO POPIERIAUS
Na o ši idėja buvo visų populiariausia :) Negaliu visiškai prisiimti jos autorystės: diskutuojant Facebook „ruošiamės šventėms” grupėje, mintimi pasidalino viena mergina, kuri girdėjo žmones taip darant. Žodžiu, žavingas būdas sunaudoti Barboros maišus. Tikiu, ypač aktualu karantino laikotarpiu.
Tiesa, mintis tolimesnei diskusijai: kitoje FG grupėje (Zero waste) moteris iškėlė diskusiją apie tai, jog popieriniai maišai ne tokie jau ir tvarūs, kaip vartotojai įsivaizduoja (tiesa, įtarimo turėjau ir aš), nes vieno gamybai pridaroma žymiai daugiau žalos nei pagaminant vieną plastikinį maišiuką.
Na bet šiandien ne apie tai.
Manau šis video puikiai parodo kas ir kaip🌲
Štai koks rezultatas: