Kadangi šį mažylį turiu jau 3 mėn, o jūs man instagrame nubalsavot, jog norit apžvalgos, tai apžvalga bus!
PRADEDAM
Ką aš turiu? BLENDTEC PROFESSIONAL 800 su WILDSIDE+ ĄSOČIU ir ĄSOTIS „TWISTER“.
Pirmas įspūdis – oho koks didelis! Pradžioj svarsčiau, kaip įkišiu į bagažinę, po to – kaip jį reiks įmontuoti virtuvėje. Nu ir įmontavau🤷♀️ Net Biržuose, kur virtuvė 2 kartus mažesnė, įtaisiau👯♀️
Kad jau prakalbom apie dydį, tai jis yra aukštas (44 cm), atidarius dar aukštesnis (apie 62 cm) ir negali būti atremtas į sieną, nes neatsidarys dangtis, tai jam reikia maždaug 14 cm iš priekio ir 22 cm iš šono erdvės.
RANKINIAI BLENDERIAI (lyrinis nukrypimas). Su visais poreikiais iki šiol puikiai susitvarkydavo ir rankinis blenderis (na ok, esu kokius 4 suvarius per savo kulinarinę karjerą..😜), be to, jis labai patogus imtis į keliones (nes juk kartą per du metus prireikia😅).
Kalbant apie rankinius blenderius, labai seniai norėjau padaryti apžvalgą, nes esu tikrai pirkus ne vieną prabangų, paprastesnį ir su visokiais papildomais priedais, bet jie visi vienaip ar kitaip pareidavo. Kol vienam Senukų video receptų filmavimui negavau jų STANDART brando. Tai tokie kinietiški biški reikalai ir tikrai patenka į affordable bundget kategoriją. Ir nepatikėsi! Jis man atitarnavo 4 metus. 4!! Dabar irgi veikia varikliukas, bet kadang jį negailėdama ploviau indaplovėje, į metaliuką pradėjo pralysti vanduo ir maistai, tai biški nebehigieniška man jį naudot pasidarė.
Nes svarstau vėl nesiparinti ir imti STANDART.
Visgi tokių dalykų kaip riešutų sviestas privengiau gaminti (o kiek aš svajojau apie naminį kokosų sviestą..). Ir iš tingėjimo, ir iš to, kad pastoviai reik daryti pertraukas, kad atauštų per intensyviai veikiantis varikliukas.
Be riešutų sviesto, su Blendtec galima ruošti augalinį pieną, riešutų miltus, kokteilius, tyrsriubes, padažus, maišyti tešlą, trinti vaikų maistą, ledą.
🥰PLIUSAI
GALINGAS. Nu blemba, tikrai galingas daiktas, susidorojęs su visais jam iškeltais iššūkiais per šiuos tris mėnesius. Blendtec trintuvų varikliai yra galingiausi, kokie gali būti tokiuose prietaisuose. Beje, šiuos blenderius ir mes naudojame Sucré ir Biržų duonos krautuvėse, tik industriniam naudojimui skirtus įrenginius.
STILINGAS. Sakyki, ką nori, bet toks įrenginys tikrai padaro įspūdį🦚 Na ir papuošia virtuvę (nors mano vyrui jis toks gražus, kad dedikavo jam rankšluostelį ir laiko jį uždengtą, kad neaptaškytume ką nors keptuvėje šalia gamindami😅)
Plius yra ir raudona opcija😍
GARSĄ SLOPINANTIS DANGTIS, todėl skaitomas tyliausiu tokio tipo trintuvu. Neturiu su kuom palyginti, tačiau neuždarius dangčio ūždamas pažadino Leo🙈
PARUOŠTUKAI. 6 iš anksto paruoštos programos. Aišku, kad aš į jas pasigilinau tik ruošdamasi šiai apžvalgai, nes kaip normalus žmogus niekada neskaitau instrukcijų, kol kas nesulūžta😅
Maniškis turi 6 populiariausias užprogramuotas programas: tešla, plaktas kokteilis, smūtis, ledų desertas (tipo granita?🤔), sultys su minkštimu ir karšta sriuba.
Nesakyčiau, kad labai sutinku su “populiariausiais” mygtukais, jei leistų perprogramuot, mano top būtų:
tešla, riešutų sviestas, smūtis, whipped cream, baltymai iki standžių putų😈 ir karšta sriuba.
Nu bet šiaip patogu, kad nereik budėti ir stebėti “situacijos” su trinamu objektu.
Įdomiausias turbūt karštos sriubos mygtukas, kai nuo ašmenų sukimosi malamos daržovės sušyla. Dar nesu normaliai išmėginus, bet jau prisigooglinau, ką su šiuo mygtuku daro kiti.
Tai nereiškia, kad prieš malant nereikia termiškai apdoroti daržovių, bet tai reiškia kad galima viską pasiruošti iš vakaro, o per pietus tik sumest ingredientus į blenderį ir turėsi šiltą sriubą pietums per kelias akimirkas
GREIČIO PASIRINKIMAS IR PULS MYGTUKAS. Taip pat įrenginyje yra mygtukas, kur pats renkiesi greitį, sustabdai, kai manai, jog pasiekei norimo rezultato.
Viso 11 pakopų, valdoma “touch screen” principu (tiesą sakant, dar neperkandau šios funkcijos ir nesinaudoju).
Dešinėje – pulsavimo funkcija. Patogu, kai reikia, jog produktas nebūtų sutrintas, o tik susmulkintas.
Arba naudotina indo praplovimui.
LENGVAI PLAUNAMAS (plius indaplovė friendly🙌). Gali skalauti kriauklėj arba įpilti stiklinę vandens, papulsuoti ir išskalauti.
BUKI PLOKŠTI AŠMENYS. Pirma – lengviau plaunasi. Antra- keista, bet aš turiu mini ašmenų fobiją. Šie yra ne aštrūs, todėl saugu ir vaikams prisikiesti, o gamintojas teigia, jog tokie net trina geriau.
ĄSOTIS – penkiakampis. Dėl to (kaip gamintojas teigia) ingredientai labiau linkę slyst žemyn ir susitvarkyt savarankiškai. Ir iš tiesų, kiek naudoju, tai tik vieną kartą teko įsitraukti į procesą ir pamakaluot ingredientus. Plius vėlgi – lengviau plaunama (lyginu su nutribulletu🤬)
ĄSOČIŲ ASORTI. Skirtingo dydžio indai trynimui – papildomas priedas, bet man faina turėt du indus. Vienas didesnis, o kitas mažesnis. Arba kai iš vieno dar nespėjai išimti maisto. Arba kai reikia vienu metu kažką gaminti, nereik išiminėti perdėdinėti į skirtingus indus ingredientų, nes dažniausiai maišosi SAUSI ingredientai ir ŠLAPI atskirai, o tada jie sujungiami. Tiesa, Twisterio funkcijų dar nesu iki galo ištyrinėjus, net dar nenaudojau specialaus raudono antgalio (man jis biški primena Edvardą žirkliarankį, jei jo rankos būtų guminės😅adaptuojuos prie minties, žodžiu. Iš lėto.).
10 METŲ GARANTIJA. OK, man tai nėra rodiklis darant pasirinkimą, visgi 10m pasako daug apie įmonės tikėjimą savo produktu.
😬KUR GALIMA PATOBULĖTI
DYDIS. Kaip ir minėjau, reiks greičiausiai kažko atsisakyti ant stalviršiaus, kad įtalpintum. Ir mes visi žinom – jeigu Blendtec padėsi į spintą, vargu, ar atsipirks investicija.
KAINA – čia jau kas kam: ar prabangus vardinis rankinukas, ar Blendec (kiek pamenu Kristina turi nuolaidos kodą)
DANGTIS. Guminis. Nesakyčiau, kad man jis patogiausias dalykas pasaulyje “užtempt” ant indo. Nors ir kietos gumos, tvirtas ir stabilus – kaskart nesu tikra, ar uždariau jį.
TOUCH SCREEN🖐Nu čia nei pliusas nei minusas, tiesiog aš esu mygtukų žmogus agregatuose ir tiek. Viskas veikė, tiek kai priliesdavau drėgnom, tiek sausom rankom.
Ir dar kilo tokia kreizy, bet labai manau praversianti idėja papildomai funcijai. Jeigu tarkim ekranėlyje matytum dedamų ingredientų svorį, tipo maistinės svarstyklės ant pačio blenderio? Dedi į ąsotį ir matai, kiek sveria. Kaip receptų kūrėjai ši funkcija būtų nerealus privalumas renkantis tarp konkurentų.
👯♀️VERDIKTAS
Aš labai dėkinga Blendec už tokią dosnią dovaną. Tokio tipo blenderio Andriaus prašiau ne kartą, bet vis pritrūkdavo motyvacijos tiek investuoti.
Blendtec siūlau tiem, kas iš tiesų naudos, o ne “planuoja” tai daryti, kai nusipirks. T.y. Jau dabar trini kokteilius, sriubas, blenderiuoji tešlas, gamini riešutų sviestus ir tavo dabartinė įranga “nepaveža” tavo poreikių.
Įsigyti galima svetainėje www.blendtec.lt