Pastaruoju metu jaučiasi sujudimas susitikimuose, konferencijuose, renginiuose. Atrodo su rudeniu atėjo ir nauja banga visko. Visko. Ir smagu! Smagu dalyvauti kaip klausytoju, smagu būti ir pakalbintai. Taigi vakar įvyko antras iš keturių jau suplanuotų mano viešų „pasirodymų” šį rudenį.
Su Rasa Jusionyte esame bendravusios prieš kelis metus (ji, beje, pirmoji iš nepažįstamų vos mane apkabinus pasveikino su šeimos pagausėjimu. Nu bet tikrai ten nieko nesimatė, tai nesuprantu iš kur pas ją baby radaras😅🤷♀️).
Anyways, kai ruošiausi pokalbiui, susimąsčiau, kaip kardinaliai persideliojo mano vertybės vos per kelis metus (beje, niekada niekada niekada nesidrovėkite paprašyti klausimų ar planuojamų kalbėti temų gairių – nesvarbu ar žurnalistas skambina portalo komentarui, ar tai esi pakviestas konferencijos diskusijai).
Bet pradėsime ne nuo interviu, pradėsime nuo to, kaip pasiruošti VIDEO susitikimui, kad atrodytum gerai.
6 PATARIMAI, KAIP ATRODYTI GERAI
VIDEO KONFERENCIJOSE IR SUSITIKIMUOSE
1. Susirask gerai apšviestą patalpą. Geriausia, kad langai būtų iš šono ar tiesiai į veidą (šis variantas nuotraukom gal nelabai, nes nuima dalį bruožų, bet video labai gerai)
Jeigu nėra langų, pamėgink pajunginėti įvairias lempas ir pažiūrėti, kur veidas atrodo geriausiai (mano rekomendacija nesėsti po lempa ir ieškoti kuo baltesnio, ledinio apšvietimo)
2. Kamerą statyk tokiam aukšty, kad virš tavo galvos liktų tarpas. Ekrano nelenk, tegu jis būna statmenai, kelk kompiuterį aukštyn arba leisk kėdę žemyn :) Man pasiteisino ikea nešiojamas kompiuterio staliukas, taip pat galima pasidėti po kompiuteriu kmygų.
Dar esu mačiusi neblogą variantą, kai paskaitos vedėja tiesiog įsijungė kamerą ir atitraukę kompiuterį toliau, kad būtų matoma ne tik veidas ir krūtinė, bet vvisas kūnas beveik iki blauzdų. Manau neblogas sprendimas, jeigu turi tam sąlygas ir nereikia gerai matyti auditorijos ar skaityti klausimų.
3. Išvaizda: šiek tiek ryškesnis makiažas nei įprastai (kamera suvalgo dalį make-upo), šviesūs drabužiai (tik nesusiliek su aplinka, tegu kėdė ir drabužis bent truputį kontrastuoja), aksesuarai – auskarai, plaukai, kaklo papuošalai-įneš žaismingumo.
Beje, mano bičiulė Marija, kuri rengia tv vedėjus, pasidalino, kad ruda yra visiškai nevideogeniška.
Nagai, beje, irgi svarbus elementas. Kaip ir gestikuliacija, bet šiandien apie set’ą, o ne elgesį ;)
4. Fonas arba antras planas. Visada paprasčiau užsiblūrinti backgroundą, bet aš to nedarau. Ir man pačiai neskanu, kai pokalbio dalyvis įkirptas į vaizdą. Dar neskaniau, kai naudojama kokia nors foto iš paplūdimio😳🤷♀️
Plius pasąmonėje susidaro įspūdis, kad turi ką slėpti, o mes gi norim atrodyti paslaptingi, o ne “slapukai”.
Augalai, paveikslai, interjero detalės fone gali suteikt gyvybės, sukurt nuotaiką, užsiminti apie tavo asmenybę :) Nepamiršk ir stilingo krėslo ar sovos – kodėl visi turim sėdėti ant taburečių ar ofisinių kėdžių?
5. Testinis pasijungimas. Visada pasibandau prieš susitikimą. Įsijungiu zoom meetą ir sureguliuju, ką matys žiūrovas kitame gale su galutine apranga, šukuosena, aplinkos detalėm. Tik ne prieš pat susitikimą, prieš pat geriausia praleisti kelias minutes ramiai, gugštelėti arbatos ar pamedituoti.
6. Pabaigai: Nepamiršk išsivalyti kompiuterio kamerą!!!
SUSITIKIMAS SU
„KĄ DARAI, DARYK GERAI”
Vakar apturėjom išties jaukų ir šilta pokalbį su Rasa. 🥂Drauge su Karolina Brusokiene jos įkūrusio veiklių moterų klubą, seserišką ir palaikančią bendruomenę „KĄ DARAI, DARYK GERAI”.
🙋♀️Mane pakvietė pasidalinti apie karjeros takelius ir klystkelius, bet tuo pačiu žengėm per Biržų duonos prekės ženklo augimą bei neišsemiamą šeimos ir darbo suderinamumo temą.
Nuoširdžiai – gera stabtelėti ir pajusti moterišką bendrystę🙏 Jau net pati užsimaniau prisijungti prie klubo ;) Su Rasa galėčiau turbūt plepėt dar kokias 5 valandas ir tai visko nebūtume apkalbėjusios 😅 Net tvarumo temos nespėjom pačiupinėti🤷♀️
Kalbėjome daug apie viską, surašau kelias savo mintis, kurias prisimenu ir kuriom šiandien labai tikiu. Jeigu tikiu šiandien, žinoma, nereiškia, kad būtinai tikėsiu poryt, tuom gyvenimas ir žavi ;)
– Jei pats netiki savo produktu, netikės ir klientai.
– Gali išreklamuoti ir priversti nusipirkti bet kokį š, bet niekada nepriversti kliento grįžti ir nusipirkti jį vėl.
– Kaip praktiškai taikau sena gerą 20:80 taisyklę: susirašau savaitės darbus, atsitraukiu ir pasižymiu, kurie iš tiesų sukurs daugiausiai vertės mūsų verslui? Tuos ir darau. Visa kita, kai liks laiko arba deleguoji. Supaprastina ir sprendimų priėmimą.
– Nuostabu, jei darbas ir hobis persipina! Iki to momento, kai išdalini save visur po truputį vietoj to, kad visą 100 % aistros sutelktum tikslui pasiekti. Aš realiai pradedu galvoti, kad metas nukirsti maisto bloginimą ir fotografavimą😞bent laikinai. Arba ne.
– Aukoti norą viską atlikti tobulumai ir deleguoti. Atsilaisvinus rankoms atlaisvėja ir smegenys.
– Starteguoti, generuoti idėjas, mąstyti – nereikia to daryti grįžus po darbo namo. Tai yra darbas.
– Žudyti vidinį perfekcionistą ir daryti. Nelaukti kada produktas bus tobulas- testuoti rinkoje nedadarytus produktus (dėl kurių gal net biški gėda). Bandyti, klysti, tobulinti.
– Intuicija yra be galo svarbus mūsų verslo komponentas.
– Darbas su vyru gali kelti iššūkių, bet tai gali būti ir labai nuostabu.
– Jeigu neturi didelių biudžetų tradicinei medijai, turėk dideles idėjas ir drąsius projektus, kad medija pati apie tave kalbėtų.
O pokalbį apie mamystės ir darbo derinimą puikiai vainikavo Rasos frazė: Mes taip mylime savo darbus, bet darbas atgal, deja, taip mūsų nemylės.
P.s. Aišku, kad Leo turėjo susirgti būtent tądien, kai buvom susiplanavusios susitikimą😅